Terapötik
alanda uzmanlık

Onkoloji ve inflamasyon hastalıklarında
uzmanlık

Amgen, kanseri ve kronik inflamasyon hastalıklarını tedavi eden, yaşam değiştiren ilaçlar tasarlama, üretme ve imal etme bilimi üzerine eğilmektedir. Onkoloji ve inflamasyon alanlarındaki köklü geçmişimizde ciddi kanser türlerine ve romatoid artrite sahip hastalara yeni ve uygulamalarda değişiklik yapan, destekleyici ve terapötik biyolojik ilaçlar temin ettik. Bu deneyimi şimdi de biyobenzer ilaçlarımızı üretmek için kullanıyoruz.

Bilimsel teknik bilgi

Aşağıdaki hususlar bakımından bazı biyolojik ve küçük molekül ilaçlardan daha karmaşık olan monoklonal antikor ve füzyon proteinleri tasarlamaya ve üretmeye yönelik derin bilgi birikimine sahibiz1:

Boyut

Yapı

Karakterizasyon

Stabilite

İmmünojenisite

Üretim

Etkililik ve güvenlilik
konusundaki güven

Küresel veri paketlerimizin biyobenzerlerimize tam güven kazandırdığına inanıyoruz. Aşağıdaki hususları sağlamak amacıyla onkoloji biyobenzerleri çalışma konusunda düzenleyici tavsiyelere uyuyoruz:

  • Biyobenzer moleküllerin referans ürüne karşı benzerliği
  • Referans biyolojik ürünlerininkiyle benzer etkililik ve güvenlilik

Benzer şekilde inflamasyon hastalıkları uzmanları, kronik enflamasyon hastalığı bulunan hastalarına Amgen biyobenzer ilaçları reçetelerken kendinden emin ve kanıta dayalı karar verebilir.

Her zaman her hastanın
yanındayız

Amgen, 10 yıldır herhangi bir ürün yokluğu yaşamayarak hastaların ihtiyaçlarını her zaman kesintisiz olarak karşılamıştır. Biyobenzer ürünlerimizle de bu kalite ve güveni sürdürme konusunda istekliyiz.2

Hastalık için tasarlanmış
cihazlar

Amgen olarak, ilacını ürettiğimiz her hastalığın her yönüyle ilgilendiğimizden, bu hastalıkları yaşayan hastaların karşılaştığı zorlukların tamamıyla farkındayız. İşte tam bu noktada, cihaz inovasyonu konusundaki kararlılığımız devreye girmektedir. Hastaların cihazlarımızla olan deneyimlerini geliştirmek her zaman amaçlarımızdan biri olmuştur. Ayrıca onkoloji ve inflamasyon dâhil olmak üzere terapötik alanlarda kanıtlanmış bir performans geçmişine sahibiz.

Referanslar: 1. Genazzani AA, Biggio G, Caputi AP, et al. BioDrugs. 2007;21:351-356. 2. Data on file, Amgen; 2018.

SONRAKİ: BİYOLOJİK ÜRÜNLERİN GELİŞİMİ

ÖNCEKİ: KALİTE GÜVENCE