Terapötik Alandaki Mirasımız

Onkoloji ve inflamasyon alanlarında lider

Amgen’da daima hastalarımız için çalışırız. Dünya standartlarında inflamasyon ve onkoloji tedavilerimiz kesin bir biçimde, yaşamı tehdit eden veya kronik hastalıkları olan hastaların yaşamlarını iyileştirmeye odaklanmıştır.

Bu hastalıkların tedavisi için yeni biyobenzerler sunmak, hastaların yaşamlarını iyileştirmeye çabalarken izlediğimiz yollardan bir tanesidir. Bu bir avantajdır ve böylece onkoloji ve inflamasyona yönelik biyolojik tedaviler, bu hastalıklara sahip olan kişilerin ve onlara bakım hizmeti veren herkesin bakış açısını değiştirmiştir.

Onkolojide biyolojik ürünler

Amgen olarak biyolojik ilaç oluşturma ve üretimi biliminde uzmanız; şimdi ise bu uzmanlığımızı onkoloji hastaları için biyobenzer ilaçlar konusunda kullanıyoruz.

Kanser tedavisine yönelik biyolojik ürünlerimiz şunları içermektedir:

  • İmmunoterapiler
  • İyileştirici ortamda kullanılan biyolojik tedaviler
  • Hedef odaklı terapiler
    • Bu terapiler, kanser tedavisinde devrim yaratan ve önemli bir tedavi yöntemi olmaya devam eden monoklonal antikorları (mAbs) içerir.2

Onkoloji biyolojik ürünleri ile geçmişimiz yalnızca uygulamalarda çığır açan bu ilaçların keşfini, gelişimini ve üretimini değil aynı zamanda bunların erişimi ve uyumunu artırmaya yardımcı yenilikçi uygulama sistemlerimizi de kapsar.

Kronik inflamasyon hastalıkları için biyolojik ürünler

Romatoid artrit gibi kronik inflamasyon hastalıklarına yönelik biyolojik ürünler gerçek bir ilerlemedir. Bunların keşfi ile tedavi planı, semptomları yönetmenin ötesine geçmiş; spesifik olarak hedeflenen biyokimyasal inflamasyon yolaklarını baskılayarak hastalığı iyileştirmeye ilişkin yapılan müdahalelere dönüşmüştü.3

Amgen 20 yılı aşkın bir süredir inflamasyon için biyolojik ilaçlar alanında birinci sırada yer almaktadır. Geliştirme aşamasında olan ilaçlar arasında, inflamasyon tedavisine yönelik biyobenzerler geniş yer tutmaktadır.4

Referanslar: 1. Boccia R, Jacobs I, Popovian R, de Lima Lopes G Jr. Can biosimilars help achieve the goals of US health care reform? Cancer Manag Res. 2017;9:197-205. 2. Shuptrine C, Surana R, Weiner LM. Monoclonal antibodies for the treatment of cancer. Semin Cancer Biol. 2012;22:3-13. 3. Keyser FD. Choice of biologic therapy for patients with rheumatoid arthritis: the infection perspective. Curr Rheumatol Rev. 2011;7:77-87. 4. Amgen. Amgen Pipeline. www.amgenpipeline.com/pipeline/. Erişim Tarihi: 26 Nisan 2018.

SONRAKİ: Ustalık-yüksek Uzmanlık BİLGİSİ

ÖNCEKİ: DÜNYA ÇAPINDA
BİYOLOJİK İLAÇ LİDERİ